O nas

W każdym stowarzyszeniu czy fundacji musi być takie miejsce, gdzie piszemy “O nas”, gdzie w kilku zdaniach mamy wyjaśnić nowym dla nas osobom, kim jesteśmy i jak planujemy wspólnie działać. Nigdy nie lubiłam tych rubryk, jednak tutaj piszę z ogromną przyjemnością, a to za sprawą zarówno własnego przekonania co do naszych działań, jak i dlatego, że dzięki temu mogę napisać kilka słów o wspaniałych kobietach, z którymi przyszło mi “Kiecę” współtworzyć.

Połączyła nas Gimnastyka Słowiańska i jest to punkt startowy dla naszych działań. Kilkanaście instruktorek zapragnęło realnie połączyć siły, poszerzyć wzajemnie swoje horyzonty i to właśnie My stworzyłyśmy podstawę Stowarzyszenia Kobiet “Kieca”, spotykając się pewnego pięknego majowego weekendu. “Kieca” już wcześniej chodziła nam po głowach, ale nie miała formy, nie miała nazwy, a gdy usiadłyśmy do jej realizacji, okazało się że Gimnastyka Kobieca to tylko punkt wyjścia. Wszystkie jesteśmy bardzo zaangażowane w kwestie kobiece i w różnorodny sposób staramy się aktywnie działać w tym temacie. Mamy zatem położną oraz doulę, mamy psychoterapeutki czy psycholożki, mamy prawniczkę, mamy mamy i niemamy, mamy opiekunki Kręgów Kobiecych, mamy kobiety sukcesu, mamy gospodynie, mamy kobiecą Moc w wielu różnych przejawach i chcemy, by “Kieca” była właśnie taka: kolorowa, różnorodna i kobieca.

Staramy się propagować zdrowie, przeciwdziałać wykluczeniu, wspierać kobiece na wszelkich możliwych płaszczyznach. Chcemy wspierać istniejące już działania i projekty oraz inicjować własne i zapraszać do współpracy. Gimnastyka stała się zatem jedną z gałęzi i, choć niewątpliwie jest ważna, “Kieca” to już nie tylko instruktorki. Od tego zaczynałyśmy, ale już teraz gałęzi jest mnóstwo, a z czasem będzie tylko więcej. Jesteśmy kreatywne i otwarte na nowości, a każda nowa Kiecowianka wnosi swoją unikatowość, pomagając nam rozrastać się dalej. A cel mamy ambitny: współpracować w życzliwości, zaufaniu i szczerości.

Opowiadała Paulina Sołtowska

Zarząd Stowarzyszenia

kasia2

Katarzyna Plutowska
(Gdynia)

Psychoterapeutka, która wychodzi z ram i form. Znając formalne metody przekracza swoje granice, by w nich nie utkwić. Rozrasta się pięknie, mądrze i słucha tak wspaniale, iż kontakt z nią jest zjawiskowy i niebywale cenny. Jest oparciem dla osłabionych, latarnią dla zagubionych i wciąż zgłębia meandry swojego własnego jestestwa, by w tym co robi być coraz dokładniejszą i skuteczniejszą. A przy tym jest po prostu fajną, ciekawą, wspaniałą kobietą, którą po prostu warto poznać.

pao

Paulina Sołtowska
(Szczecin)

Kobieta niezwykła, trudno znaleźć kogoś, kto byłby wobec niej obojętny. Jest maksymalnie uważna na drugiego człowieka, wspiera go swoim sercem, brzuchem i mądrością. Ma olbrzymią wiedzę na wiele tematów i wciąż ją rozszerza. Jest szamanką, czarownicą, kobietą mocy. Od lat opiekuje się Kręgami Kobiet, pomagając kobietom wzrastać do ich pełnego potencjału. Czeka cierpliwie, wspiera, inspiruje.

343927375_934985091035318_6539795889158839888_n

Marta Pych
(Szczecin)

Samouk w wielu dziedzinach. Trochę pedagożka trochę malarka, nieco krawcowa, ciut rękodzielnik, odrobinę historyczka, niepoprawna idealistka. Lubi różnorodność działań i kontakt z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Ma doświadczenie w pracy z niepełnosprawnością, także z własnego podwórka. Kocha zwierzaki. Zwolenniczka edukacji domowej i alternatywnych form szkolnictwa.