Maiden – recenzja

You are currently viewing Maiden – recenzja

Kobiecy, piękny, wzruszający film. Oglądałam go z zapartym tchem. Opowiada o determinacji i sile ducha wspaniałych Kobiet.

Dla mnie osobiście był o tym, że wciąż funkcjonujemy w przekonaniu, że kobiety nie umieją współpracować, że są trudne, kłótliwe, zazdrosne, sfochowane. Że nie jesteśmy w stanie same wspólnie stworzyć czegoś wspaniałego i trwałego, bo się pozjadamy. Jakie to bolesne przekonanie, które słyszę na każdym kroku! To nie musi być prawda! Mamy pozamykane serca na inne kobiety, nie lubimy siebie samych i siebie nawzajem. To jedna z konsekwencji życia od tak dawna w patriarchacie, w którym jesteśmy nastawiane przeciwko sobie, traktowane z pogardą i niechęcią wobec kobiecości.

To jednak nie jest nasza zdrowa część, to część wypaczona. W zdrowej części nas jesteśmy stęsknione za bliskością, zaufaniem, współpracą i współtworzeniem społeczności opartej na szacunku i wzajemnym wsparciu. Podążajmy za tym, otwierajmy się na to! Wtedy opłyniemy cały świat, jak te niezwykłe kobiety. A dziki oszałamiający ocean będzie naszym domem.

Zwiastun: https://youtu.be/I98hJiZRQyM

Opowiadała Katarzyna Plutowska

Dodaj komentarz