Kilka słów o miesiączce, cyklu, krwawieniu

You are currently viewing Kilka słów o miesiączce, cyklu, krwawieniu

Jestem Kiecowianką, zawodowo zaś zajmuję się terapią naturalną i akupunkturą. Chcę napisać kilka słów o miesiączce, cyklu i krwawieniu.

Pacjentki, które do mnie przychodzą, naprawdę mało wiedzą w tej kwestii, o swojej fizjologii kobiecej, o cyklu i krwawieniu. Mało tego, patologię biorą za normę. To był i jest dla mnie szok, w jaki sposób postrzegają swoją miesiączkę i krwawienie, w jaki sposób bóle menstruacyjne i to co się z nimi dzieje bólowego biorą za normę. Ja wiem, że często ginekolodzy mówią “pani tak ma; wszystkie kobiety tak mają; musi boleć; jak pani zajdzie w ciążę, urodzi dziecko, to pani minie ( często jednak nie mija); że torbiele to normalka, że endometrioza po prostu się zdarza, że policystyczne jajniki to nic dziwnego…, że…”

I co na to ma pomóc? Terapia HORMONALNA, na wszystko tabletki hormonalne… na trądzik, na bóle, na jajniki, na niepłodność, na migreny…. Pytam więc: dlaczego mężczyznom lekarze nie przepisują na owe migreny czy na nadciśnienie lub na trądzik specyfików hormonalnych? Dlaczego?

Same kobiety zaś traktują krwawienie jako samo zło, żeby jej nie było, żeby jak najszybciej minęło, że to bleee i po co w ogóle ta miesiączka…

Kochane kobiety, krwawiąc oczyszczacie się. To zbawienne dla was! Krwawiąc pozbywacie się toksyn z organizmu, krwawiąc wydalacie to, czego nie potrafiłyście przetransformować, co było za trudne dla was do przerobienia, za ciężkie do uniesienia…. To wielka, piękna sprawa, że dane nam jest krwawienie i cały cykl miesięczny.

Kilka słów o nim.

Prawidłowy cykl miesięczny jest ściśle związany z cyklem KSIĘŻYCA zwanego wszak MIESIĄCEM 🙂 Miesiączka czyli cykl księżycowy 🙂

Zdrowy, normalny cykl trwa 28 dni, krwawienie następuje wg naturalnego cyklu na NÓW, wtedy energia Księżyca nie jest kontrolująca/utrzymująca, więc krew może swobodnie wypływać. Samo krwawienie trwa 3-4 dni i jest o średniej intensywności, a krew jest po prostu koloru soczyście czerwonego.

Jeśli cykl jest skrócony, wydłużony lub nieregularny, jeśli krwawienie jest skąpe lub zbyt obfite, krótkie 1-2 dni, lub długie 6-9 dni, jeśli krew jest jasno czerwona lub ciemna aż do prawie czarnej ze skrzepami, to informacja, że w naszym organizmie zachodzi patologia i że warto udać się do terapeutki na akupunkturę i wspomóc się ziołami czy dietą.
Powyższe jest informacją o dysfunkcji, to nie jest stan normalny, to nie prosperita. 

Zajmijcie się sobą kobiety, uzdrawiajcie się.

Długotrwała dysfunkcja cyklu i krwawienia jest informacją o patologii w naszym organizmie, która prowadzi do migren, torbieli, endometriozy, policystycznych jajników, trudności w zajściu w ciążę, niepłodności czy mięśniaków macicy. 

Menstruacja nie musi boleć, ba, nie powinna boleć. Ból to zastój, który przewlekle może wykańczać psychicznie jak i nieść poważne konsekwencje fizyczne.

Możecie temu zapobiec lub uleczyć, jeśli już zajdzie owa patologia. Nie gódźcie się jednak na to, że ma boleć, że macie puchnąć, że macie się źle czuć podczas cyklu miesięcznego. To co nazywają normą (zarówno lekarze jak i otoczenie) jest patologią. 

Możecie być zdrowe i przechodzić bez bólu, czas przed i podczas menstruacji.

Opowiadała Agata Kaczmarczyk
https://www.facebook.com/TerapeutaAkupunktura

Dodaj komentarz