Moc i równowaga. Warsztaty gimnastyki słowiańskiej (Bory Tucholskie, 30 września – 2 października 2022)

You are currently viewing Moc i równowaga. Warsztaty gimnastyki słowiańskiej (Bory Tucholskie, 30 września – 2 października 2022)

Kochane Kobiety, zapraszam Was na spotkanie z piękną praktyką gimnastyki słowiańskiej w mocy kręgu, która sprzyja uwalnianiu naszego wewnętrznego światła i mądrości. W szczególnym czasie – przejścia od lata do jesieni. Z intencją łagodności i uznania swoich zasobów. W mocy równowagi, którą wnosimy do naszego życia poprzez rytuały, intencje, ruch, dźwięk, zaufanie własnej intuicji… Zanurzymy się w rytmie przyrody poprzez medytacyjne bycie w niej – w otoczeniu lasów, rzek i jezior na malowniczym pograniczu Kociewia, Kaszub i Borów Tucholskich. Naszą wewnętrzną moc i równowagę będziemy wspierały poprzez:
*** moc i mądrość siostrzanego KRĘGU, w którym zadziewają się ważne procesy, często będące początkiem istotnych zmian w życiu albo odwagą domknięcia pewnego etapu
*** cudowną praktykę GIMNASTYKI SŁOWIAŃSKIEJ, która poprzez świadomą pracę z ciałem przybliży Cię do intuicji, mądrości Twojego serca, a na poziomie fizycznym – poznasz sprawdzony system o działaniu fizjoterapeutycznym, który będzie wspierał Twoje ciało i zdrowie na wielu płaszczyznach; nauczysz się całego systemu, a ponadto otrzymasz swój indywidualny zestaw 7 ćwiczeń;
*** motanie ZIARNUSZKI, słowiańskiej lalki intencyjnej, motanej tradycyjnie w okolicach jesiennej równonocy z użyciem rodzimych ziaren – w poczuciu wdzięczności za obfitość lata oraz z życzeniem dobrostanu na jesienno-zimowy czas
*** MEDYTACJĘ prowadzoną oraz świadomą pracę z oddechem przy RELAKSACYJNYM INSTRUMENTARIUM (misy, dzwonki, gong….)
*** PRZYRODĘ: zamieszkamy w domu otoczonym przez lasy, łąki, strumienie i jeziora, w znacznym oddaleniu od najbliższej wioski.

ZGŁOSZENIA
Jeśli jesteś zainteresowana, napisz: gimnastyka.kobieca@gmail.com

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Termin: 30.09-2.10.2022
Miejsce: Przysiółek Cegielnia
Koszt: 790 zł 
(cena zawiera także koszt 2 noclegów oraz sobotniego obiadu)
Dla uczestniczek poprzednich warsztatów 700 zł.
Kameralna grupa: tylko 5 osób!

PROWADZĄCA:
Nazywam się Joanna Armatowska, od sześciu lat uczę gimnastyki słowiańskiej w tradycji białoruskiej; uwielbiam energię kobiecych kręgów, piękno polszczyzny, zapach i dźwięki lasu. Ukończyłam Kurs muzykoterapii organicznej – gongi i instrumenty archaiczne w terapii i w profilaktyce. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Uwielbiam różnorodność życia – swojego i naszej pięknej planety.
Czuję, jak w naszym życiu wymiar cielesny, fizyczny, materialny przenika się z tym, co duchowe, boskie. Życie codzienne, utkane z rutyny i małych rytuałów, niesie ze sobą nieodłącznie także wymiar duchowy. Szczególnie ważny jest dla mnie aspekt odzyskiwania autentycznej mocy kobiecości oraz poczucie siostrzeństwa. Jesteśmy ucieleśnioną kobiecością, boską energią – wtedy gdy medytujemy, łączymy się z naturą, jak i wtedy gdy gotujemy, pracujemy, karmimy dzieci, zamiatamy podłogę. Wierzę, że wyjście poza rozdzielenie na świat materii i świat ducha, poza podział na świat człowieka i świat przyrody jest drogą, która niesie uzdrowienie – nas, naszych relacji z bliskimi i naszej relacji z Ziemią.

Więcej informacji:

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA
Praktykuję to, co pozwala mi stanąć w swojej mocy, poczuć ją, a jednocześnie zachować miękkość i łagodność. Tego uczy mnie przede wszystkim gimnastyka słowiańska, mądra, wyważona praktyka dla kobiet. Z dziką radością pokażę Ci, jak możesz wspomóc swoje ciało, by cieszyć się zdrowiem i jednocześnie wzrastać w swojej kobiecej mocy.
Zatem ćwicz i kochaj swoje ciało! Gimnastyka słowiańska to praktyka, która wspomaga nasze zdrowie, uczy miłości do siebie, rozbudza kobiecość. Ćwiczenia kształtują silne ciało (wzmacniają zwłaszcza kręgosłup), a zarazem pozwalają zachować miękkość i subtelność ruchów. Regularna praktyka gimnastyki słowiańskiej pomaga odnaleźć równowagę między psychicznym (umysłowym, emocjonalnym, duchowym – w zależności od tego, która z tych kategorii jest nam w tym momencie bliższa) i fizycznym wymiarem życia, wzmacnia poczucie sprawczości oraz intuicję i – uwaga! – uaktywnia Twoją wewnętrzną moc, a także mięśnie, o których być może nie miałaś pojęcia.

Gimnastyka, której uczę, to świadoma praca nad właściwą postawą, równowagą, płynnym ruchem – uważne spotkanie z własnym ciałem, które traktujemy z czułością i troską. Na zajęciach staram się prowadzić Was przez praktykę tak, by stawała się ona przyjemnością. Bywa, że staje się także kobiecą ścieżką wewnętrznego rozwoju – ponieważ praktyka ta jest również pracą z energią. Kieruje naszą świadomość do wewnątrz, harmonizuje emocje, uczy kochać siebie i myśleć o swoim ciele z wdzięcznością. Regularna praktyka, jeśli tego chcemy, otwiera nas na połączenie z siłą wyższą, boską, duchową, a z drugiej strony – z naszymi korzeniami, zarówno rodowymi, jak i przyrodniczymi. Pogłębia nasze poczucie bycia w połączeniu: ze sobą, z przodkami, z Matką Ziemią.

Zdrowotne korzyści płynące z regularnej praktyki gimnastyki słowiańskiej to między innymi:
– uwolnienie napięć w obszarze miednicy, bioder, barków i szyi
– prawidłowa, wydłużona postawa kręgosłupa przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni przykręgosłupowych oraz głębokich mięśni brzucha
– „otwarcie” klatki piersiowej
– uniesienie piersi dzięki pracy nad mięśniami utrzymującymi biust
– redukcja poziomu stresu dzięki elementom automasażu nadnerczy (miejsce gromadzenia kortyzolu, tzw. „hormonu stresu”)
– wzmocnienie systemu odpornościowego organizmu poprzez automasaż gruczołów limfatycznych, w tym profilaktyka chorób nowotworowych piersi.

Słuchaj swojego ciała. Wzmacniaj je, ale nie forsuj. Dbaj, traktuj z czułością i wdzięcznością.

Podczas warsztatów poznasz podstawy gimnastyki słowiańskiej oraz otrzymasz swój osobisty zestaw ćwiczeń, dobranych zgodnie z kalendarzem solarno-lunarnym według daty urodzenia. Ten indywidualny mikrosystem składa się z 7 ćwiczeń, których samodzielna praktyka zajmuje ok. 10-15 minut dziennie.

RĘKODZIEŁO
Nasyć dzieło Twoich rąk własną intencją. Niech Ci towarzyszy i się spełnia. Poprzez twórczość znajdujemy odpowiedzi na ważne pytania, albo same pytania, które też dokądś nas zaprowadzą. Uruchamiamy własną intencję i odzyskujemy spontaniczną radość tworzenia. To bardzo ważne zwłaszcza dla kobiet – poprzez tworzenie rozmawiamy z własną duszą, łączymy się z sercem, zyskujemy przestrzeń dla siebie.

RELAKSACYJNA KĄPIEL W DŹWIĘKACH
Zanurzając się w dźwiękach archaicznych instrumentów, możesz dać sobie prawo do czystego relaksu, doświadczając przy tym zdrowotnych korzyści. Gong rezonuje najsilniejszymi dźwiękami spośród znanych nam instrumentów, wprawiając w wibrację każdą komórkę ciała. Dźwięki o odpowiednich tonach i częstotliwościach wydobywające się alikwotami z instrumentów organicznych harmonizują duszę i ciało, synchronizują półkule mózgowe. Wibracje poprzez wejście w rezonans masują nas od wewnątrz, pomagając utrzymać ciało w zdrowiu/przyczyniając się do jego autoregeneracji. Dźwięki tybetańskich gongów, japońskiego koto, bębna księżycowego i innych instrumentów zabiorą Cię w niezwykłą, wyciszającą podróż.

ODDECH
Wykorzystując świadomie techniki oddychania, możesz łatwiej kontrolować własne emocje i wspierać siebie w określonym działaniu. Oddech to życie. Wszyscy zaczynamy od niego swoje życie na Ziemi. Świadomy, głęboki oddech ma autoregeneracyjną moc. Praktykując techniki oddechowe, doświadczamy jej na planie fizycznym (zdrowotnym), psychicznym (emocjonalnym), a nawet duchowym. To najprostszy sposób, by zadbać o siebie, dostępny na odległość jednego oddechu.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1072052013705896

Dodaj komentarz