Ciało i Głos – Warsztaty (14-16 maja 2021)

You are currently viewing Ciało i Głos – Warsztaty (14-16 maja 2021)

Taka jaka jesteś, jesteś wystarczająco dobra. Duża czy mała, silna czy słaba, młoda czy wiekowa. Twoje ciało jest wystarczająco dobre. Śpiew jest dla każdej Kobiety. Gimnastyka Słowiańska jest dla każdej Kobiety.

Gimnastyka pomaga Ci z miłością i uważnością zaopiekować się Twoim ciałem. Możesz ją ćwiczyć szybko lub powoli, krzywo i prosto, każdego dnia możesz obserwować zmiany i fluktuacje w Twoim ciele. Jednego dnia Twoje ciało będzie miękkie i elastyczne, innego dnia ciężko Ci będzie podnieść nogę. To wszystko jest w porządku. pozwól sobie, puść, zaufaj.

Każdy kto umie mówić, umie śpiewać. Zapomnij o tym, co słyszałaś w dzieciństwie – że fałszujesz, że słoń Ci na ucho nadepnął, bądź ciszej, bądź miła i nie moje własnego głosu. Otwórz gardło i zakrzyknij. Poznaj, zaakceptuj i pokochaj swój własny głos. Czy wiesz jak on brzmi?

ZAPRASZAMY CIĘ NA WARSZTATY CIAŁO I GŁOS
14-16.05.21. TABÓRZ k. Ostródy

KILKA SŁÓW O GIMNASTYCE:
Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet to system 27 ćwiczeń pielęgnujących kobiece ciało. Praktykując, stajemy się rozluźnione, silne i zdrowe poprzez uwolnienie napięć w obszarze miednicy i bioder, otwarcie klatki piersiowej, uniesienie piersi, wysmuklenie szyi (mówi się o ‘łabędziej szyi’), rozluźnienie stawów (szczególnie ramion oraz bioder) oraz ‘wyciągnięcie’ kręgosłupa. Jednym z ważnych elementów Gimnastyki jest automasaż nadnerczy, gruczołów limfatycznych wokół piersi oraz grasicy, przez co znacząco redukuje poziom stresu, pełni rolę w prewencji raka piersi i wzmacnia system odpornościowy organizmu. ciała i ducha w dobrym zdrowiu, w pełni sił i harmonii.
KAŻDA UCZESTNICZKA OTRZYMA SWÓJ OSOBISTY ZESTAW 7 ĆWICZEŃ, WYLICZONY NA PODSTAWIE JEJ DATY URODZENIA.

KILKA SŁOW O ŚPIEWIE:
Śpiew towarzyszy nam od zarania dziejów, jest tak naturalny jak oddychanie. Wspólne śpiewanie pogłębia uczucie jedności, wywołuje niebywałą energię, uspokaja, koi. Zagłębienie się w pieśniach tradycyjnych pozwala przenieść się w przeszłość i poznawać dawne obrzędy Słowian, które jeszcze do niedawna były praktykowane na naszych ziemiach.

POZNAJ
– prawidłowy oddech przeponowy
– emisję głosu, różnice w technikach śpiewania, intonacja, impostacja
– naucz się tradycyjnych pieśni polskich, ukraińskich, bułgarskich, serbskich
– słuch harmoniczny podczas wykonywania pieśni wielogłosowych charakterystycznych dla pieśni bałkańskich i ukraińskich
– improwizację głosów

Zakochaj się w swoim głosie, śpiewaj nieprzerwanie, twórz bez zahamowań.

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Katarzyna Matejczyk – Psychoterapeutka, instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet, trenerka w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie, psycholog sportu.
Instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej od stycznia 2016 roku, zajęcia prowadzi na terenie Gdyni.
W psychoterapii pracuje od 2001 roku z użyciem różnych nurtów terapeutycznych – między innymi Gestalt, ericksonowskiej, bioenergetyki, ustawień systemowych, ISTDP pod kierownictwem Josette ten Have de Labije. Od kilkunastu lat specjalizuje się w psychoterapii oraz w metodach wspomagających ludzi w odnajdywaniu zdrowia i siły wewnętrznej w radzeniu sobie z życiowymi trudnościami. Swoją pracę od 17 lat, co miesiąc superwizuje u Wojciecha Eichelbergera.
Ma wieloletnie doświadczenie w pracy jako psycholog sportu, w 2002 roku ukończyła w tym zakresie podyplomowe studia na AWF w Warszawie. Prowadziła zawodników i zawodniczki różnych dyscyplin do Igrzysk w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro.

Joanna Chęcińska-Mystkowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku z fakultetem z wokalu jazzowego u Krystyny Stańko. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wokalistka, biolog. Założycielka Gdyńskiej Akademia Dźwięku Rozgłos oraz Pracowni Pieśni i Głosu Rozgłos. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak i ogólnopolskich. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew – Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska. W 2016 z zespołem Akademia Głosów Tradycji wystąpiła na festiwalu Globaltica. Od 10 lat prowadzi warsztaty białego śpiewu między innymi organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury. Na specjalne zaproszenie Gdańskiego „Teatru w oknie” nagrała dzwonki na telefon inspirowane muzyką ludową będące nagrodą w akcji crowdfundingowej. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wokalistka zespołu EMIGRAH.

Rezydencja “Pod Taborskimi Sosnami” oferuje luksusowy pobyt w pokojach 2-3 osobowych oraz posiłki gotowane wg kuchni 5 przemian (wegetariańskie i mięsne), dostęp do sauny.

Koszt: 370 zł pobyt – nocleg, trzy posiłki dziennie, warsztaty 450 zł / osoba
Gdy zaprosisz przyjaciółkę obie zyskujecie 10% zniżki za warsztaty.

Zaliczka 400 zł na konto mBank 10 1140 2004 0000 3402 3073 2529 do 01.05.21, zwrotna w 50% przy rezygnacji do 07.05, potem nie podlega zwrotowi.

Zgłoszenia na adres mailowy: katarzyna.matejczyk@ipsi.pl

Dodaj komentarz